Zapowiedź II Memoriału im. Józefa Niedomagały


24.05.2014 organizujemy drużynowy turniej judo II Memoriał Józefa Niedomagały.

Będą to zawody drużynowe niecodziennej formule, która poznaliście już rok temu. Cieszyła się ona dużym zainteresowaniem i wyzwalała jeszcze więcej emocji niż zawody indywidualne – zarówno u samych walczących, jak i u kibiców.

Startować będą drużyny 4 lub 3 osobowe w zależności od stopnia zaawansowania.Kolejność walk będzie rozgrywana od najlżejszego do najcięższego zawodnika w drużynie. Może się wtedy zdarzyć, że pomiędzy zawodnikami wystąpi większa różnica masy ciała, co dodaje smaku turniejowi i przypomina trochę zamierzchłe czasy, kiedy były tylko dwie kategorie. W turnieju mogą startować tylko osoby pełnoletnie.

Wyróżniliśmy trzy kategorie zaawansowania:

Zaawansowana:
drużyny 4-osobowe o stopniach 1KYU i wyższych, gdzie łączna masa wszystkich osób w drużynie nie może przekroczyć 300kg;

Średniozaawansowana:
drużyny 3-osobowe, o stopniach od 4 KYU do 2 KYU, gdzie sumaryczna masa wszystkich osób w drużynie nie może przekroczyć 220kg;

Początkująca:
drużyny 3-osobowe, o stopniach od 6 KYU do 5 KYU, gdzie sumaryczna masa wszystkich osób w drużynie nie może przekroczyć 220kg;

W zawodach będą mogły brać udział także drużyny niepełne, czyli takie gdzie skład osobowy będzie mniejszy o 1 od granicznego. W takim wypadku w meczu drużyna przeciwna, gdzie są wszyscy zawodnicy wygrywa walkowerem pierwszą walkę meczu. Wiąże się to jednocześnie także ze zmniejszeniem limitu wagowego dla takiej niekompletnej drużyny, aby dla komfortu i bezpieczeństwa zawodników nie dopuścić do powstania irracjonalnych dysproporcji w wagach walczących ze sobą zawodników. Niedługo opublikujemy oficjalny komunikat odnośnie zawodów.

Przewidujemy atrakcyjne zawody od naszych sponsorów i zapewniamy profesjonalną obsługę i obsadę sędziowską.

Serdecznie zapraszamy na zawody, są one otwarte dla wszystkich zawodników.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.