Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski 2013

W dniach 19-20.04.2013 w Białymstoku odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski Mężczyzn .
W tym sezonie nasza drużyna Politechniki Warszawskiej zdobyła 71,5 pkt. Utrzymała tym samym niekwestionowane pierwsze miejsce wśród uczelni technicznych, zaś w klasyfikacji ogólnej walkę o złoto przegrała z ekipą AWF Warszawa (77 pkt) wyprzedzając jednocześnie 32 punktami uplasowany na miejscu trzecim Uniwersytet Gdański (39,5 pkt).
Zawodnikiem sezonu okazał się Jakub Zięć (kat -66kg) nie przegrywając żadnej walki i zdobywając indywidualnie pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zarówno na eliminacjach jaki na finałach.

Poza nimi wysokie miejsca w kategorii uczelni technicznych zajęli także:
Marcin Pilarski (kat. -66kg), Paweł Lewarski i Grzegorz Gintrowski (kat. -73kg) oraz Grzegorz Pietrzyk (kat. +100kg).

miejsce 2. Weronika Gutfeter

Gratulujemy naszej nielicznej reprezentacji i życzymy wielu sukcesów za rok, być może tym razem w liczniejszym składzie. Dziękuję wszystkim zawodnikom za starania włożone w przygotowania do zawodów i serce okazane na macie zawodów w walkach pełnych pasji i do wygranej lub ostatka sił.

Niestety kilkoma punktami utraciliśmy swoje wypracowane w poprzednich latach pierwsze miejsce, ale myślę, że będzie to tylko mobilizacją do dalszych solidnych treningów i zaowocuje odpracowaniem złota w przyszłym sezonie.
W naszej dumnej i ambitnej ekipie drugie miejsce zostało przyjęte z pewnym niedosytem, ale to tylko świadectwo prawdziwego sportowego ducha, bo osiągnęliśmy bardzo wysoki wynik i mamy co świętować!