Powiadomienia SMS/email


Istnieje możliwość dostawania SMSów o zbliżających się zawodach, odwołanych zajęciach i innych imprezach, w których uczestniczymy. Potrzebujesz jedynie telefonu komórkowego. Poniżej opis co trzeba zrobić. Wymagany jest choć jednorazowy dostęp do internetu. Jeżeli na prawdę nie jest to możliwe, numer telefonu możesz podać na treningu.Z powiadomień SMS można w dowolnej chwili wypisać się (wysyłając informację na adres ).
konto w gmail
Na początek potrzebujesz założyć konto w google. Bezpłatnie dostajesz zaawansowane oprogramowanie, w skład którego wchodzi jedno z najlepszych kont pocztowych (gmail). Nie musisz jego później używać. Potrzebujesz je jednorazowo do konfiguracji komórki. Jeżeli posiadasz juz konto w google, pomiń poniższy krok.Wejdź na stronę http://mail.google.com/mail/signup i wypełnij formularz, stosując się do wyświetlanych komunikatów.

Przejdź na stronę http://mail.google.com i zaloguj się.

dołącz do grupy
Wyślij ze swojego konta gmail list na adres . W liście umieść swoje imię, nazwisko, datę urodzenia, uczelnię (jeśli jesteś studentem) wraz z wydziałem, szacunkową wagę i wzrost, stopień w judo oraz przynależność do sekcji – I (zaawansowana) / II (średniozaawansowana/początkujca) / WF (gdy nie chodzisz na sekcję). W miarę możliwości dołącz swoje zdjęcie (przyda nam się między innymi, gdy będziemy tworzyć historię klubu). Dodatkowo musisz zintegrować telefon z gmailem w sposób opisany w następnym rozdziale.
skonfiguruj telefon w google
Będąc zalogowanym w gmail przejdź do swojego kalendarza (link „kalendarz” w górnym lewym rogu okna przeglądarki tak jak na poniższym obrazku. Wybierz opcję „Zarządzanie kalendarzami” i przejdź do zakładki „konfiguracja telefonu komórkowego”.Wpisz swój numer telefonu komórkowego i naciśnij przycisk „wyślij kod weryfikacyjny”. Po chwili powinieneś dostać SMS z numerem, który umieść w polu „kod weryfikacyjny”. Naciśnij przycisk „zakończ konfigurowanie”, a następnie przycisk „Zapisz”.Ponownie wybierz „Zarządzanie kalendarzami”, ale tym razem przejdź do zakładki „Kalendarze”. Naciśnij link „powiadomienia”. Ustaw, abyś był informowany o nowych zdarzeniach, zaznaczając opcję „nowe zaproszenia”. Dla zaproszeń zaakceptowanych możesz ustawić dodatkowo przypomnienie (np. na dzień przed, a podem ponownie na dwie godziny przed zdarzeniem).

Jeżeli chcesz się upewnić, że wszystko zrobiłeś poprawnie, wyślij jeszcze jeden list na adres judo.waw.pl@gmail.com, umieszczając w tytule „weryfikacja poprawnosci konfiguracji”. W ciągu dnia powinieneś dostać testowe zaproszenie na sztuczne wydarzenie.

podłącz kalendarze
W chwili obecnej twoja konfiguracja pozwala ci na otrzymywanie informacji skierowasnych bezpośrednio do ciebie, w których jesteś konkretnym uczestnikiem. Tym strumieniem będą szły najważniejsze informacje, przy których zależy nam na twoim potwierdzeniu otrzymania wiadomości. Będą to przede wszystkim wiadomości skierowane do mniejszej grupy osób (np. finały akademickich mistrzostw Polski, zawody drużynowe, wyjazdy). Oczekujemy, że elektronicznie (gmail lub SMS) potwierdzisz swoje przybycie lub brak obecności.Pozostałe informacje będziesz otrzymywał anonimowo. Podłączysz się do naszych kalendarzy i będziesz nasłuchiwał zdarzeń. Sam ustalisz sobie sposób i termin powiadomień, choć w czwartej kolumnie masz podaną naszą propozycję, aby przekaz informacji był najbardziej skuteczny. Sposób konfiguracji czasu powiadomień jest taki sam, który wykonałeś w poprzenim rozdziale dla swojego głównego kalendarza (patrz poprzedni obrazek). Kliknij na poniższe cztery przyciski, aby dołączyć do wszystkich naszych kalendarzy.

zawody informacje o zawodach, które organizujemy albo, w których uczestniczymy ustaw powiadomienia z terminem
– na tydzień
– na dzień
– na dwie godziny
zajęcia sekcji terminy zajęć sekcji I i II powiadomienia ustawiaj wedle życzenia lub wcale (tym kanałem nie będą przychodzić informacje o odwołanych zajęciach – patrz kalendarz powiadomienia)
zajęcia wf terminy zajęć wf (terminy dalsze niż dwa tygodnie mogą nie uwzględniać dni wolnych od zajęć; kalendarz na bieżąco aktualizowany) nie ustawiaj powiadomień dla tego kalendarza
powiadomienia nietypowe zdarzenia (często sztuczne zaproszenia), w których chcemy szybko powiadomić wszystkich o pewnym zdarzeniu – np. odwołany trening; przede wszystkim informacje o odwołanych lub przesuniętych wydarzeniach; zdarzenia losowe To jedyny kalendarz, w którym nie będziemy informacji umieszczać bezpośrednio, ale poprzez zaproszenia do samych siebie. Umożliwi to natychmiastowe przekazanie informacji.Ustaw powiadomienia na dzień i 10 minut przed oraz zaznacz „nowe zaproszenie” (tak, jak na poprzednim obrazku)!!!

 

To jest pierwsza wersja instrukcji, dlatego mogą występować pewne nieścisłości lub błędy. Jeśli coś ci nie działa, czegoś nie rozumiesz, albo masz jakąś uwagę, napisz listownie na . Ale… Od czasu uruchomienia tej usługi i napisania tego tutoriala minął już rok (w chwili kiedy to czytasz może o wiele dłużej). W tym czasie tylko jedna osoba zgłosiła problem i tylko dlatego, że nie doczytała instrukcji do końca. Mimo to dostaję więcej SMS i telefonów z pytaniami kiedy są zawody niż ilość osób, która zgłosiła swoje zarejestrowanie.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.