liga międzywydziałowa 2007/2008


liga międzywydziałowa 2007/2008
W tym roku zmianie uległ regulamin tych zawodów. I rzut był eksperymentalny. Na jego podstawie ustalono nowe reguły, które będą obowiązywały od kolejnego rzutu.

Dotychczasowe kategorie wagowe -60, -66, -73, -81, -90, -100, +100 zostały zastąpione kategoriami -60K, +60K, -60W, -66W, -73W, -81W, -90W, +90W, -73S, -81S, +81S, gdzie K – kategorie kobiece, W – kategorie WFowe męźczyzn (ćwiczący judo do trzech lat), S – kategorie sekcyjne mężczyzn (dla tych, którzy ćwiczyli judo co najmniej przez dwa lata).

Zawody składają się z trzech niezależnych etapów (rzutów). Można startować w każdym z nich, jak również można przyjść tylko na jeden etap. Punktowo opłaca się uczestniczyć we wszystkich trzech, ponieważ w podsumowaniu rocznym zajmując w kazdym etapie 3-5 miejsce, można wygrać nad zawodnikiem (potencjalnie lepszym), który tylko raz zajął pierwsze miejsce i więcej się nie pokazał. W jednym etapie (rzucie) można startować tylko w jednej kategorii. W kolejnym rzucie można wystartować w innej kategorii. W podsumowaniu rocznym przy starcie w kilku kategoriach, dany zawodnich może zostać wyróżniony tylko jednym dyplomem/medalem – wybiera się kategorię, w której zajął najwyższe miejsce, a gdy w kilku osiągnął taki sam wynik, to w pierwszej kolejności ocenia się, czy kategoria była sekcyjna (wybieramy trudniejszą, sekcyjną), a w drugiej wagę (wybieramy trudniejszą, cięższą).

Ilość zdobytych punktów uzależniona jest od ilości przeciwników i zajętego miejsca. Gdy zawodników jest powyżej pięciu, można dostać maksymalnie 9,5 punkta (za I miejsce). Za obecność otrzymuje się 0,5 punkta. Za wygranie tylko jednej walki dostajemy (razem z obecnością), co najmniej 1,5. Na koniec roku podliczane są punkty i wyróżniany najlepszy wydział oraz najlepsi zawodnicy.

Na chwilę obecną wyniki są następujące:

klasyfikacja generalna – podsumowanie sezonu
miejsce wydział ilość punktów
I EiTi 109
II WIP 108,5
III MiNI 101,5
4. Mechatronika 65
5. MEiL 42
6. IL 40,5
7. El 25
8. GiK 21,5
9. Fizyka 7,5
10. SiMR 7,5
11. Chemia 7
12. MCB 5,5
13. 4
14. Architektura 3,5
15. KNSiA 3,5
16. WNH 0,5
17. WIM 0,5
Zakończyły się rozgrywki w judo między wydziałami Politechniki Warszawskiej. Do ostatniej chwili trzy wydziały zacięcie walczyły między sobą o pierwsze miejsce, nie pozostawiając przeciwnikom miejsca na podium. Walka była tak wyrównana, że pojedyncze osoby zaważały o ostatecznym miejscu zespołu. Najlepszy okazał się EiTI. Gratulujemy zwycięzcom, medalistom i wszystkim, którzy odważyli się reprezentować swój wydział. Za rok kolejne rozgrywki, a to sporo czasu na przygotowania..

Zawody są cały czas otwarte dla naszych kolegów i koleżanek z filii Politechniki w Płocku. Także i oni uprawiają ten sport i mają dobrych zawodników startujących między innymi w Mistrzostwach Polski. Choć odległość utrudnia przybycie, gorąco zapraszamy na następne zawody.

wyniki I rzut – 8-9.01.2008
miejsce wydział ilość punktów
I MiNI 50
II EiTI 47,5
III Mech 29,5
III WIP 29,5
5. IL 23
6. MEiL 22
7. El 10
8. GiK 4
9. KNSiA 3,5
10. SiMR 1,5
11. WIM 0,5
Niespodzianką okazał się brak na podium reprezentacji MEiL, która w poprzednim sezonie drużynowo zdobyła puchar za pierwsze miejsce, zostawiając przeciwników daleko w tyle, z ponad dwukrotną przewagą punktową. Teraz spadła aż na szóste miejsce. Gorzej poszło także wydziałowi Elektrycznemu, który z zeszłorocznego trzeciego miejsca spadł na siódme. Jak co roku w czołówce znajduje się EiTI, które tradycyjnie jest zawsze w pierwszej trójce. Duży wpływ na wyniki miał start kobiet. To właśnie one zapewniły Inżynierii Lądowej przewagę nad MEiLem. Reprezentacja wyłącznie kobieca dała GIKowi 8 miejsce, wysokie, jak na fakt, że wystawiły tylko jedną kategorię i nie mogły liczyć na uczestnictwo chłopaków.

Na uwagę zasługuje tu spory awans niewielkiego wydziału MiNI z miejsca VII w zeszłym roku na obecnie pierwsze. Wydział przeżywający przez ostatnie kilka lat kryzys sportowy, wydaje się wracać do świetności z czasów FTiMSu, kiedy to z fizykami (tworzyli wspólny wydział) stawali zwykle na podium. Dodatkowe nadzieje wiąże się z wiekiem zawodników. Z dwunastu, którzy wystartowali, aż dziewięć było z pierwszego roku. Piątka z nich miała styczność z judo tylko przez trzy miesiące i były to ich pierwsze zawody, a mimo to właśnie oni zdobyli po jednym miejsca I, II i III. Pozostała czwórka „pierwszaków” wywalczyła I i II miejsce. Cała trójka starszych zdobyła po pierwszym miejscu. Biorąc pod uwagę tak liczny procent najmłodszych i jednocześnie ich sukcesy, można liczyć, że przez najbliższe kilka lat MiNI będzie dobrze reprezentowane przez silny zespół.

wyniki II rzut – 16.05.2008
miejsce wydział ilość punktów
I WIP 49
II EiTI 25,5
III Mechatronika 23,5
4. MiNI 20
5. GiK 16,5
6. Elektryczny 11,5
7. MEiL 7,5
7. IL 7,5
7. Fizyka 7,5
10. Chemia 5
11. Architektura 3,5
12. 0,5
12. MCB 0,5
12. WNH 0,5
15. KNSiA 0
15. SiMR 0
15. WIM 0
Drugi rzut przyniósł niespodziewane zmiany w czołówce tabeli. Przyczajony wydział Inżynierii Produkcji wystrzeli do przodu stając się faworytem i znacząco oddalając się od konkurentów. Jest to jakaś magiczna sztuczka Cezarego Sz., któremu udało się podnieść „morale” wydziału, sprowadzić znaczną ilość zawodników i skutecznie zagrzewać ich do walki.

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych nie popisał się tym razem. Może termin nie pasował, a może czegoś zabrakło. Wydział spoczał na laurach i tym razem zajął czwarte miejsce, co w konsekwencji doprowadziło do spadku w klasyfikacji generalnej z miejsca pierwszego na trzecie.

Trochę gorzej wypadł także wydział EiTI, ale mimo wszystko utrzymał drugą pozycję w tabeli (głównie poprzez znaczący spadek MiNI).

W chwili obecnej jest już raczej znana obsada podium, na którym najprawdopodobniej znajdą się WIP, EiTI i MiNI. Zmienić to może chyba tylko Mechatronika, ale musiała by się bardzo napracować i zdobyć w ostatnim etapie sporo punktów. Sam ostateczny wynik jest trudny do odgadnięcia. EiTI ma duży potencjał, którego jeszcze w pełni nie pokazał (mają kilkakrotnie więcej studentów niż MiNI i WIP). WIP pokazał, że może zaskoczyć. Także i MiNI pragnie zdobyć wreszczie swój pierwszy złoty medal, choć i sam awans do strefy medalowej jest dużym sukcesem.

Przed nami jeszcze jedna runda, w której wszystko się rozegra.

wyniki III rzut – 20.05.2008
miejsce wydział ilość punktów
I EiTi 36
II MiNI 31,5
III WIP 30
4. MEiL 12,5
5. Mechatronika 12
6. IL 10
7. SiMR 6
8. MCB 5
9. Elektryczny 3,5
10. 3,5
11. Chemia 2
Ostatni etap rozegrał się w trochę nieciekawym terminie, cztery dni po ostatnich zawodach. Widać tu zmęczenie zawodników i zbliżającą się sesję. Frekwencja nie dopisała. Mimo to EiTi, MiNI i WIP przyszły w pełnych składach ciągle licząc na piewrsze miejsce. Ich mała ilość punktów wynika z małej ilości przeciwników w kategoriach, a to zmniejszyło ilość punktów do zdobycia za zwycięstwo w kategorii.
MiNI – Matematyka i Nauki Informacyjne
EiTI – Elektronika i Techniki Informacyjne
Mech – Mechatronika
WIP – Wydział Inżynierii Produkcji
IL – Inżynieria Lądowa
MEiL – Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa
El – Elektryczny
GiK – Geodezja i Kartografia
KNSiA – Kolegium Nauk Społecznych i Administracji
SiMR – Samochody i Maszyny Ruchome
WIM – Wydział Inżynierii Materiałowej
MCB – Międzywydziałowe Centrum Biotechnologii

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.