I Memoriał Józefa Niedomagały


W dniu 11.05.2013 sekcja Judo Politechniki Warszawskiej organizuje drużynowy turniej judo

I Memoriał Józefa Niedomagały”.

 

„ – Trener Józef Niedomagała był powszechnie znanym propagatorem i działaczem judo,  także poza kręgami miłośników tej dyscypliny cieszył się sympatią. Popularyzował naszą dyscyplinę wśród szerokiego grona ludzi, zarówno dzieci jak i seniorów, którzy wracali do sportu po długiej przerwie. Organizując zawody, nie tylko dla wyczynowców, pragniemy uczcić pamięć naszego mistrza Józefa Niedomagały. Liczymy na to, że zawodnicy zjawią się na zawodach i stając na macie pokażą, że ciężka praca trenera Józefa nadal przynosi radość i dobrą zabawę” – jak mówi Wojciech Bonowski zawodnik i były kierownik sekcji.

 

Będą to zawody drużynowe o odmiennej formule.

Startować będą drużyny 4 lub 3 osobowe w zależności od stopnia zaawansowania.

Kolejność walk będzie rozgrywana od najlżejszego do najcięższego zawodnika w drużynie. Może się wtedy zdarzyć, że pomiędzy zawodnikami wystąpi większa różnica masy ciała, co powinno dodać smaku turniejowi i przypomnieć trochę zamierzchłe czasy, kiedy były tylko dwie kategorie.

Wyróżniliśmy trzy kategorie zaawansowania:

  1. Zaawansowana:

drużyny 4-osobowe o stopniach 1KYU i wyższych, gdzie łączna masa wszystkich osób w drużynie nie może przekroczyć 300kg;

 

  1. Średniozaawansowana:

drużyny 3-osobowe, o stopniach od 4 KYU do 2 KYU, gdzie sumaryczna masa wszystkich osób w drużynie nie może przekroczyć 220kg;

  1. Początkująca:

drużyny 3-osobowe, o stopniach od 6 KYU do 5 KYU, gdzie sumaryczna masa wszystkich osób w drużynie nie może przekroczyć 220kg;

 

W zawodach będą mogły brać udział także drużyny niepełne, czyli takie gdzie skład osobowy będzie mniejszy o 1 od granicznego. W takim wypadku w meczu drużyna przeciwna, gdzie są wszyscy zawodnicy wygrywa walkowerem pierwszą walkę meczu. Niedługo opublikujemy oficjalny komunikat odnośnie zawodów.

Serdecznie zapraszamy na zawody.

link do wydarzenia na Google+

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.