Dlaczego warto trenować judo jak jesteś kobietą


Nie od dziś wiadomo, że sporty walki to coś więcej niż aktywność fizyczna. To określony sposób życia i bycia. O ile boks czy muay thai nie są dla wszystkich o tyle judo jako „łagodna droga” może być z powodzeniem uprawiane zarówno przez mężczyzn jak i kobiety na różnym poziomie rozwoju. Zapraszamy do zapoznania się z 6 powodami dla których to właśnie judo jest świetne dla płci pięknej.

1. Bezpieczeństwo

W przeciwieństwie do sportów uderzanych, judo jest dużo bardziej bezpieczne. Tutaj masz bardzo małe szanse  na złamany nos, limo pod okiem czy wybitego zęba. Nie musisz się martwić, że ludzie będą wypytywać Cię co sie stało, gdy po treningu przyjdziesz do pracy czy do szkoły poobijana. Jeśli będziesz podchodzić do treningu z głową, dobrze się rozgrzewać i klepać w odpowiednim momencie to nie powinno Ci się absolutnie nic przytrafić.

2. Zgrabna sylwetka

W czasach kiedy znalezienie knajpy z fast foodem jest znacznie łatwiejsze niż ze zdrowym jedzenie nie jest żadnym zaskoczeniem, że nasze społeczeństwo robi się coraz bardziej otyłe. Fitness, basen czy aerobik są jednym ze sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. Alternatywą mogą być zajęcia judo. Każdy trening to ogromna ilość spalonych kalorii i kształtowanie wszystkich mięśni w łączonych ćwiczeniach. To fitness, ale w dużo ciekawszej formie.

3. Świetni ludzie

Ludzie trenujący judo to w większości przypadków bardzo zgrana ekipa przyjaciół. Przychodzenie kilka razy w tygodniu na matę i wypruwanie sobie żył wymaga ogromnej pasji, poświęcenia i charakteru. Masz duże szanse  poznać osoby, które „zarażą” Cię swoim zaangażowaniem, charyzmą i pozytywnym podejściem do życia. Będziesz się z nimi świetnie bawić. Tutaj nie ma miejsca na zazdrość czy obgadywanie za plecami. Zamiast tego jest szczera relacja ze świetną zgrają optymistycznych osób.

4. Pewność siebie

W dzisiejszych czasach pewność siebie to cecha bardzo pożądana. . Nauczysz się poznawać swoje słabości i dostrzegać mocne strony. Będziesz wiedziała nad czym musisz pracować, żeby być lepszą zawodniczką. To bardzo pomaga w życiu, bo nie pozwala się łatwo poddawać. W trudnych sytuacjach będziesz bardziej opanowana i odporna na stres.

5. Umiejętność samoobrony

Coś co jest niejako „efektem ubocznym” treningów czyli umiejętność samoobrony. Judo jest świetne dla kobiet bo uczy wykorzystywać słabsze warunki fizyczne w walce. Dzięki niezliczonej ilości sparingów z cięższymi i silniejszymi kolegami masz dużo większe szanse obronić się w sytuacji kiedy będzie to konieczne. Spędzając setki godzin na macie będziesz w stanie lepiej zareagować, gdy zostaniesz zaatakowana. Judo zostało stworzone do samoobrony i mimo opinii niektórych środowisk, naprawdę świetnie się do tego celu nadaje.

6. Satysfakcja

Gdy już zaczniesz ćwiczyć na dobre i powoli będziesz stawiała coraz większy opór, będziesz mogła świętować swoje małe sukcesy. Pierwsza walka w której nie odklepałam, pierwsza walka, którą wygrałam na punkty i w końcu pierwsza walka w której udało mi się kogoś poddać. Satysfakcja jest tym większa im trudniej przychodzi wygrana, dlatego jeśli po kilku miesiącach uda Ci się pokonać kogoś większego, kto dłużej trenuje będziesz wniebowzięta. Zwycięstwo nad facetem to coś co chyba każdej kobiecie sprawi wiele radości.

 

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.