Akademickie Mistrzostwa Polski, Gliwice, 02-03.12.2000

Od pewnego czasu Gliwice są areną akademickich mistrzostw Polski w judo. Także w tym roku, i tym razem Czesław GARNCARZ, dyrektor ośrodka sportowego Politechniki Gliwickiej, pełniący obowiązki organizatora, wywiązał się z zadania znakomicie. Nic dziwnego, że judocy chętnie właśnie u niego umawiają sie na walkę o medale, a że i kierownictwo uczelni docenia wysiłki zarówno sportowców, jak i organizatorów, doglądając tego co się dzieje w ośrodku, efekty są godne uwagi.

W tym roku w rywalizacji mężczyzn na tatami stanęła grupa zawodników, którzy mają sporo do powiedzenia także i w turniejach ogólnopolskich. Potwierdza to choćby przykład Ireneusza KWIECIŃSKIEGO (AZS Gliwice), triumfatora niedawnego finałowego turnieju Grand Prix, który bez problemu został tegorocznym akademickim mistrzem Polski. Nie mówiąc już o Przemysławie MATYJASZKU (Czarni Bytom), etatowym reprezentancie kraju, tegorocznym mistrzem Polski zarówno w wadze 90kg, jak i open powyżej 75kg.

W tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski wywalczyliśmy 3 medale. Brąz przywieźli: Szymon FUKS (kategoria wagowa 66kg) oraz Hubert BŁACHNIA (kategoria wagowa 100kg). Złotem poszczycić się może Karol ROSSA (kategoria wagowa 81kg) startujący dzień wcześniej w Akademickich Mistrzoswach Polski Juniorów.