Dlaczego dzieci nie powinny trenować Judo


Dlaczego dzieci nie powinny trenować judoChyba wszyscy wiedzą, że Judo to ciężki i wymagający sport. Tym bardziej rodzice szukają dla swoich pociech bardziej bezpiecznych i lżejszych konkurencji. Oto 10 powodów, dla których nigdy nie powinieneś zaprowadzić swoich „młodych” na trening Judo…!

Oryginalny artykuł pochodzi ze strony UKS Grizzly link do strony

1. Twoja pociecha będzie miała coraz mniej wolnego czasu, aby siedzieć przed telewizorem. Bo zamiast siedzieć wieczorami i całe weekendy na kanapie będą w tym czasie najprawdopodobniej na macie.

2. Spodziewaj się, że Twoje dziecko zostanie zmuszone do interakcji z innymi ludźmi i nawiązywania przyjaźni, gdyż Judo wymaga od wszystkich trenujących mówienia do siebie.

3. Istnieje duże ryzyko, że może faktycznie dla Twojego dziecka skończyć się to jakimś ruchem, co oznacza duże ryzyko, nie boję się tego powiedzieć – zdrowia!

4. Całkiem prawdopodobne, że dzieci odkryją pozytywne wzorce w trenerach i starszych zawodnikach  a przecież mają wystarczająco dużo pozytywnych wzorców w nas samych i naszych reguł w domu, czyż nie?

5. Czasami Judo może trochę zastępować szkołę, bo faktycznie kończy się konieczność uczenia się rzeczy takich jak: szacunek, wysiłek, przyjaźń czy dyscyplina .

6. Wydatki na jedzenie i odzież mogą wzrosnąć, gdyż ciało Twoich dzieci pójdzie drogą fizycznych potrzeb Judo  a przecież nie chcesz, aby dzieci wyrosły na sprawne i silne, nieprawda?

7. Być może będziesz zmuszony rzeczywiście coś zrobić z dziećmi, bo nagle Judo stanie się ich pasją i będą chcieli ćwiczyć z Wami ale kto chce spędzić czas z dziećmi, hej kto?

8. Uwierz, że istnieje również ryzyko, że Judo może zacząć rzeczywiście cieszyć ich a kto chce dopuścić do tego by jego dzieci bawiły się poza kontrolą?

9. Istnieje ryzyko, że dostaną kilka cennych lekcji życia, a czy chcesz dopuścić by miały do czynienia z realiami życia już w młodości?

10.Treningi Judo Twoich dzieci mogą faktycznie skończyć się zdobyciem pewności siebie, co w oczywisty sposób może skończyć się utratą pełnej kontroli nad nimi, a przecież to ostatnia rzecz, której chcesz!

 

Pamiętaj jeszcze o jednym, kiedy dziecko poczuje smak judo nigdy nie będzie chciało już się z nim rozstawać. To cholerna nieuleczalna choroba, od której trudno się uwolnić, nieprawda…?!